[ / / / / / / / / / / / / / ] [ dir / asatru / choroy / coz / cute / dempart / fanfic / say / tingles ]

/vichan/ - Śmieszne obrazki

Winner of the 80rd Attention-Hungry Games
/otter/ - Otter For Your Soul

THE INFINITY CUP IS COMING BACK
May 2019 - 8chan Transparency Report
E-mail
Komentarz *
Plik
Hasło (Randomized for file and post deletion; you may also set your own.)
* = pole wymagane[▶ Pokaż opcje posta oraz limity]
Confused? See the FAQ.
Osadź
(zamiast plików)
Oekaki
Pokaż aplet oekaki
(zamiast plików)
Opcje

Zezwolone typy plików:jpg, jpeg, gif, png, webm, mp4, swf, pdf
Maksymalny rozmiar pliku to 16 MB.
Maksymalne wymiary obrazka to 15000 x 15000.
Możesz wysłać 5 obrazków na post.


top bk

File: c2521a25ebddf77⋯.jpg (9,88 KB, 392x231, 56:33, januszex.jpg)

 No.93687

Przedsiębiorczy thread

Zakładam nowe trende na tym forum obrazkowym, a mianowicie fredy przedsiębiorcze. Nowoprzedsiębiorca hier a chętnie powymieniałbym się z anuncją pomysłami i doświadczeniem jak into działalność gospodarcza w tym kraju. Nie interesuje mnie jak oszukiwać, jak kraść, mnie interesuje jak budować, jak rozwijać, jak produkować i niech te trendy będą skupione wokół takiego podejścia.

Nie interesuje nas jak kraść, ale interesuje nas jak nie dać się okraść, dlatego stałym elementem naszych trendów będą kwestie podatkowe. Niestety, żyjemy w takim kraju i w takich czasach, że zapewne nie damy rady zejść poniżej obciążenia podatkowego na poziomie poniżej 50% zysku dla każdego przypadku, ale za coś trzeba jeść, okres nieuczciwości podatkowej może kiedyś minąć oraz wielu się udało, to czemu nam się ma nie udać. Poza tym, gierki giereczki serialiki fap w końcu się nudzą i może anon chciałby poprawić swój poziom życia albo perspektywy na przyszłość, a droga własnej działalności gospodarczej to dobry sposób na pracę w taki sposób, aby czerpać z niej przyjemność i satysfakcję, co więcej, bez szefa nad głową.

W większości przypadków będą nas dotyczyć 3 krwiożercze podatki:

- VAT - podatek ok. 23% od wartości dodanej

- PIT - podatek ok. 18%/19% od zysku

- ZUS etc. - aż szkoda gadać

P.S. te podatki się sumują, a raczej mnożą. Nie polecam mnożyć.

Na szczęście są metody na uniknięcie niektórych z tych podatków. Kwota wolna od ZUS wynosi 200 000zł w skali rocznej, kwota wolna od PIT - najniższa w Europie ;_;, ale coś mieli zmieniać - niech ktoś powie dokładniej - co więcej, PIT można zoptymalizować poprzez tzw. ryczałt. Jak się dowiem więcej jak to działa to napiszę, chyba, że anon jakowyś mnie wyprzedzi w tym. ZUS jest obniżony do znośnej kwoty przez pierwsze 2 lata prowadzenia działalności, jeżeli się uczysz do 26 roku życia to jesteś zwolniony z ZUSu.

Prowadzenie działalności samemu bez księgowego - nie polecam próbować, a przynajmniej mi nie polecali - ale może lurkuje z nami anon księgowy jakowyś. Istnieją tzw. inkubatory przedsiębiorczości, np. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, gdzie pomoc księgowego otrzymujesz w kosztach prowadzenia działalności, co więcej, pomogą ci zoptymalizować pewne niegodziwe podatki, konkretnie ZUS i PIT. W sumie fajny motyw, wystarczy mieć pomysł, a oni poprowadzą cię za rączkę, ale przy okazji skasują jakąś niewysoką stałą sumę za obsługę.

Gdy już przebrniemy przez nudną papierologię i liczenie procentów będziemy mogli zająć się tym co najciekawsze, czyli właściwą działalność gospodarczą.

 No.93705

File: 44ada2e7154c0a1⋯.jpg (34,55 KB, 512x250, 256:125, unnamed.jpg)

File: b64d6f02619e7aa⋯.png (1,08 MB, 750x501, 250:167, kc9.png)

File: f310d3dc8c150df⋯.jpg (17,32 KB, 413x122, 413:122, pobrany plik.jpg)

File: f588124ff07dc63⋯.jpg (34,51 KB, 720x576, 5:4, avatar_orig.jpg)

www.kontestacja.com zapraszame

wbijaj tam, zadzwoń w poniedziałek o 21:00 do wydania głównego i pogadaj o swoim pomyśle zamiast się pierdolić na forume ze śmiesznymi bobraskami, przegrywami i toksycznymi chujami xD


 No.93706

also

przygotuj się opie że możesz być zmuszony dawać nawet dobrym pracownikom minimalną lub nieco powyżej czyli ochłapy za które nie da się żyć więc musisz sobie wyrobić twardą psychikę

>>93687

>a droga własnej działalności gospodarczej to dobry sposób na pracę w taki sposób, aby czerpać z niej przyjemność i satysfakcję,

nie ważne czy bez szefa nad głowa robi się coś swojego czy nie ludzie czerpiący satysfakcję, ludzie lubiący swoją pracę to totalny margines. ale nie przejmuj się. praca jest po to by zarobić, to jest narzędzie, nie musze lubić młotka żeby się nim posługiwać. ważne jest przy tym aby dążyć do jak najkrótszej pracy przy jak największym zysku :3


 No.93840

bump


 No.93841

Janusz wykurwiaj


 No.93843

prawdopodobnie będziesz zarabiał mniej, niż u kogoś na etacie


 No.93846

>Kwota wolna od ZUS wynosi 200 000zł w skali rocznej

I tu w zasadzie powinieneś skończyć się kompromitować xD

Daj sobie spokój, już po tym widać, że to nie jest dla ciebie.


 No.93847

>>93846

Napisałem ZUS? Miałem na myśli VAT. Wieczorem napiszę więcej.


 No.93955

>>93705

Przede wszystkim zależy mi na rozpoczęciu dyskusji na takie tematy pośród anuncji. Ja się na tym nie znam na tyle, żeby iść do tego słynnego Martina i powiedzieć u niego coś odkrywczego, ale z czasem się uczę, a taka wiedza przekazana przez nowicjusza może zainspiruje kogoś, a w razie jakbym gadał głupoty to jakiś doświadczony anon pomoże wytknąć błędy, a może któryś zacznie nawet postować protipy

>>93706

Niestety, umowa o pracę jest jedną z najgorzej opodatkowanych umów. Nie dość, że takiemu pracownikowi musimy zapłacić PIT w najgorszej formie, czyli progresywny 18%, to nie możemy się uchylić od zapłacenia ZUSu (chyba, że pracownik się uczy do 26 roku życia, tam coś Morawiecki mówił ostatnio jeszcze o zwolnieniu z PIT?). Dlatego zazwyczaj próbuje się inne metody zatrudnienia, z takich została już chyba tylko umowa o dzieło, ale chyba trzeba wtedy wykazać dzieło. No ale zawsze jeszcze jest B2B czyli pracownik swoją działalność zakłada i cieszy się podobnymi ulgami co my, tzw. "test przedsiębiorcy" jednak nie wejdzie, a na pewno nie przed wyborami, no i po dwóch latach te ulgi znikają.

W przypadku umowy o pracę mamy niby tą wartość brutto, ale ona nic nie znaczy, jest na papierku chyba tylko po to, żeby za bardzo nie drażnić pracownika ile państwo mu kradnie, ale każdy zacny anon wie, że liczy się całkowity koszt pracodawcy.

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulator-wynagrodzen

Mając świadomość czegoś takiego nie płacimy pracownikowi ochłapów, tylko ogromne pieniądze, a on potem będzie słusznie narzekał, że dostaje prawie dwa razy mniej (tzw. minimalną) perspektywa się trochę zmienia.

Inna sprawa, że ja tam uważam, że pracownik powinien być jakimśtam wspólnikiem, bo jak to jest rzecz wspólna a nie obca to się trochę inaczej do pracy podchodzi. Na dalszym etapie faktycznie potrzebujemy postaci epizodyczne, które z racji braku wkładu początkowego na bycie wspólnikami nie zasługują. Niektórzy nawet by preferowali zrezygnować ze wspólnictwa na rzecz stałego wynagrodzenia.

Pewien anon kiedyś sprzedał mi takie podejście do sprawy, że tak w sumie to idealna działalność wieloosobowa powinna być podobna do grupy znajomych którzy razem chcą zarabiać, a w takim układzie kłócenie się czy ktoś ma 40% czy 45% to januszerka najczystszej postaci. Oczywiście pod warunkiem, że mamy faktycznie do czynienia ze zmotywowaną grupą ludzi o jakimś minimum uczciwości i samokrytyki.

>ważne jest przy tym aby dążyć do jak najkrótszej pracy przy jak największym zysku :3

Można i tak, ale ja zaproponuję oprócz tego maksymalizowanie jakości swojej pracy, a większy wysiłek wcześniej może oznaczać większe żniwa potem. Zamiast odwalać fuszerkę lepiej szkolić się w jakości i aspirować do zostania dużym przedsiębiorstwem z solidną renomą.

Ale strategii jest wiele i tak właściwie każdy musi wypracować swoją.

Potem jeszcze się dalej odniosę do twojego posta anonie, bo chciałbym rozwinąć kwestię pomysłu.

>>93843

Zarobisz tyle, ile się uda zrobić. Jednego miesiąca wyjdzie lepiej, innego nic, ale masz perspektywy na nazwijmy to nieograniczony awans. Tak czy inaczej pieniądze to nie wszystko, nawet przy działalności gospodarczej. Są plusy dodatnie i plusy ujemne takiej formy pracy, każdy musi się zastanowić co mu bardziej odpowiada.


 No.93963

>>93955

> Ja się na tym nie znam na tyle, żeby iść do tego słynnego Martina i powiedzieć u niego coś odkrywczego, ale z czasem się uczę

anon ale ty tam nie musisz mówić odkrywczych rzeczy tylko pogadać na luzie, powiedzieć co planujesz, poprosić o protipy.

ps

martina tam od paru ładnych lat nie ma z kilkoma wyjątkowymi audycjami. teraz wydanie główne prowadzą marek zemsta i hugo :3

also

na ostatniej audycji hugo był wstawiony i niemal bełkotał. chyba coś złego się u niego dzieje bo normalnie na audycji je pite jakieś piwko u ludzi ale normalnie na TAKI brak profesjonalizmu by sobie nie pozwolił ;_;

zadzwoń i pogadaj, ucieszy sie z nowego dzwoniącego potencjalnego przedsiębiorcy i może mu sie troche polepszy


 No.93964

>>93963

>nie ma z kilkoma wyjątkowymi audycjami

poza kilkoma wyjątkowymi audycjami*


 No.94053

podbijam /vi/biz/owy


 No.94055

>>94053

tylko polimex! tylko platforma bitcoinow!


 No.94061

Dropshipping to protip


 No.94128

>>93955

>Zarobisz tyle, ile się uda zrobić

prawdopodobnie będziesz zarabiał mniej, niż u kogoś na etacie


 No.94540

>>94128

>>93843

nie dubluj postów anon


 No.96475

bump


 No.96778

>>93687

pokaż żeś sprytny i mądry to się podzielę interesującymi sosami


 No.99276

bump
[Powrót][Do góry][Katalog][Nerve Center][Cancer][Post a Reply]
[]
[ / / / / / / / / / / / / / ] [ dir / asatru / choroy / coz / cute / dempart / fanfic / say / tingles ]